Pastato termoizoliacija – saugiai ar pigiai?

Šiemet pasikeitus naujai statomų pastatų energetinio naudingumo klasės reikalavimams, vis aktualesnis tampa pastato sandarumas, kurį išgauti tradicinėmis šiltinimo medžiagomis tampa sudėtingiau, o pastato termoizoliacija reikalauja novatoriško požiūrio ir sprendimų. Visi šiltinimo būdai turi savo privalumų, bei trūkumų, belieka įsivardinti prioritetus, kas yra svarbiausia pastato savininkui – “mažesnės šildymo sąskaitos”, “ilgaamžiškumas”, “medžiagos ekologiškumas” jeigu rinktųsi kokybiškas šiltinimo medžiagas, o gal sutaupyti “čia ir dabar” neatsižvelgiant į kokybę, bei ilgalaikes perspektyvas?

Pasirinkus purškiamas putas galima apšiltinti pastato vietas kurias tradicinėmis medžiagomis tinkamai apšiltinti sudėtinga, taip pat išvengiama storo fasado šiltinimo sluoksnio, nes pasiekti reikalaujamas varžas  su tradicinėmis šiltinimo medžiagomis reikėtų apie 50 – 60 cm šiltalo, to pasekoje sudėtingėja pastato konstrukcija, didėja sąnaudos ir statybų laikas. Uždarų ir atvirų porų poliuretano putos naudojamos tiek naujų namų statyboje, tiek renovuojant pastatus, šiltinant šlaitinius stogus, perdangas, pąmatus, renovuojant medinius ar rąstinius namus, taip pat karkasinių namų šiltinimui. Poliuretano putos plačiai naudojamos ne tik gyvenamųjų statyboje, sėkmingai šiltinami ir pramoniniai pastatai.

Ne visos rinkoje esančios poliuretano putos atitinka reikalavimus norint jas naudoti pastato viduje, užsakovai kruopščiai, bei atsakingai besirenkantys kuo šiltins pastatą, būtinai atkreipia dėmesį į sertifikatus leidžiančius poliuretano putas purkšti pastato viduje, be abejonės tai lemia sertifikuotų poliuretano putų pranašumą lyginant su tradicinėmis šiltinimo sistemomis ar Lietuvoje paplitusiomis pigiomis, nekokybiškomis putomis, kurias objektuose išpučia nekvalifikuoti paslaugos teikėjai, nekvalifikuoti reiškia, neturintys žinių apie statybvietėje sumaišomų poliuretano putų komponentų techninius parametrus, darbo su įranga ypatumus, bei gamintojo reikalavimus sumaišant komponentus svarbą, to pasekoje iškraipyta poliuretano putų samprata. Žinoma labiau besigilinantys ir informacijos beieškantys paslaugos užsakovai randa informaciją jog yra nekokybiškos poliuretano putos plačiai paplitusios rinkoje, bei apaugusios legendomis ir yra kokybiškos poliuretano putos gaminamos atsakingų pasaulyje pripažintų gamintojų.

Taip pat griežtėjant statybų reikalavimams pereinama prie racionalių sprendimų renkantis šiltinimo medžiagas pastatui, siekiant didesnės varžos naudojant plonesnį šiltinimo sluoksnį, bei užtikrinant pastato sandarumą besiūliu vientisu šiltinimo sluoksniu išvengiant šalčio tiltų, per storų sienų ir medžiagos sukritimo. Taip pat tausojant savo sveikatą, atsakingi užsakovai renkasi vandens pagrindu pagamintas poliuretano putas tinkamas alergiškiems, bei astma sergantiems žmonėms, neskleidžia kenksmingų medžiagų, tinkamos sąlyčiui su maistu, tai deklaruojama patvirtinančiuose sertifikatuose. Atsižvelgiant į poveikį globaliniam atšilimui, dažnas užsakovas renkasi ekologiškas poliuretano putas, nes tai aplinkai nekenksmingas produktas gaminamas  be CFC, HCFC, formaldehido, chloro ir kitų lakiųjų junginių ardančių ozono sluoksnį.

Pirmieji Lietuvoje pradėjome dirbti su DEMILEC poliuretano putomis, atsižvelgę į situaciją  rinkoje įvertinome poreikį kokybiškoms poliuretano putoms už racionalią kainą. Šiemet pristatome naujieną Lietuvoje Kanados gamintojo poliuretano putų sistemą “GRIZZLY GOLD”.

Sąmoningumas vertinant globalinio atšilimo situaciją pasaulyje, mūsų nepaliko abejingais, todėl stengiames savo šalyje informuoti žmones apie galimybę prisidėti prie klimato kaitos mažinimo renkantis šiltinimo medžiagas atsakingai prieš save, bei visuomenę.

Statykime atsakingai atsižvelgdami į savo ir artimųjų sveikatą, bei pasaulio klimato kaitą, viskas Jūsų rankose!

Share this story!