ŠILTINIMAS POLIURETANO PUTOMIS – KAS TAI?
 

Poliuretano putos – moderniausia šiltinimo medžiaga, pagal naujus statybų reikalavimus užtikrinanti apšiltintų pastatų sandarumą ir reikalaujamą šiluminę varžą. Kadangi poliuretano putos dėl savo unikalios struktūros yra purškiamos naudojant aukšto slėgio įrenginį, visi šiltinami paviršiai, net sudėtingai prieinami ar kurių paviršiuje yra įvairių konstrukcijų (gegnės ir t.t.) apšiltinami vientisu, besiūliu sluoksniu, be tarpų, plyšių kurie dažnai tampa šalčio tilteliais, todėl šiltinimas poliuretano putomis garantuoja tinkamą pastato sandarumą, bei atsparumą drėgmei ar triukšmui, priklausomai nuo poliuretano putų rūšies.
Poliuretano putų pranašumas – pasiekiamas mažiausias galimas šilumos laidumo koeficientas, maksimaliai izoliuojant šiltinamus paviršius ar konstrukcijas. Šiandien siekiant taupyti kaštus šildymui didžiųjų pasaulio valstybių ( JAV, Kanada, Vokietija) gyventojai, renkasi pastatus šiltinti būtent poliuretano putomis.

 

PUTŲ POLIURETANO SAVYBĖS

 • Tolygiai padengia paviršių todėl nėra jokių jungiamųjų siūlių, užpurkšta ant šiltinamo paviršiaus medžiaga plinta užpildydama visas ertmes, bei plyšius.
 • Dėl savo stipraus sukibimo su visais pastatų paviršiais uždarų porų poliuretano putos sustiprina konstrukcijas ant kurių yra purškiamos.
 • Tai yra labai lengva medžiaga, atvirų porų putų tankis nuo 8-18 kg / m3, uždarų porų putos nuo 34-60 kg/m3
 • Kokybiškų putų termoizoliacinės savybės nekinta visą eksploatacinį periodą jeigu darbai atlikti profesionaliai.
 • Nesukelia alergijos kaip akmens vata, nes neturi rišamųjų medžiagų – formaldehido.
 • Greitas darbų atlikimas (iki 300 m2 ploto per dieną priklausomai nuo konstrukcinių mazgų sudėtingumo).
 • Efektyvumas ne tik žiemą, bet ir vasarą, nes apsaugo palėpę nuo perkaitimo.
 • Taip pat atlieka garso izoliacijos funkciją.
 • Atsparumas temperatūros pokyčiams nuo -70 ° iki + 120 ° C
 • Yra rūšių kurios priklauso nedegiai (ugniai atspariai) kategorijai.
 • DEMILEC poliuretano putos yra ekologiška medžiaga, neišskiria kenksmingų medžiagų ar dulkių.

 

ATVIRŲ IR UŽDARŲ PORŲ POLIURETANO PUTOS

Poliuretano putos skirstomos į kelias rūšis: atvirų ir uždarų porų putų poliuretaną, kuris sudarytas iš dviejų komponentų: izocianato ir poliolio.

Norint išsirinkti tinkamą medžiagą pastato šiltinimui, reikia suprasti šių dviejų medžiagų charakteristikas,  esminius skirtumus, bei panaudojimo būdus.

Atvirų porų poliuretano putos – dėl atviros poros struktūros, medžiaga yra garams pralaidi ir dažniausiai naudojama palėpių, lubų, perdangų, izoliacijai, taip pat  karkasinių namų sienoms šiltinti.

Uždarų porų poliuretano putos – priklausomai nuo uždarų porų tankio, medžiaga turi skirtingą garų pralaidumą, kuo medžiaga tankesnė, tuo mažesnis garų pralaidumas. Uždarų porų poliuretano putų tankis gali būti nuo 34 – 60 kg/m3. Tačiau ši medžiaga daugiausia naudojama lauke, šiltinant sienas, stogus, taip pat pamatus.

 

Jeigu Jums kyla klausimų ar šis metodas tinka pastatui kurį planuojate apšiltinti, susisiekite +37068839356 su mumis nedvejodami, konsultacija NEMOKAMA.
 

POLIURETANU PUTŲ AKTUALUMAS LIETUVOJE IR PASAULYJE

Dabar kai yra pastebimas visuotinis klimato atšilimas, bei oro užterštumo padidėjimas, pasaulyje taip pat ir Lietuvoje pradėta ieškoti sprendimų kurie sumažintų taršos išmetimą į atmosferą. Todėl siekiant sumažinti šildymo ir šaldymo kaštus pastatų šiltinimas poliuretano putomis tampa vis labiau patrauklesnis.

Pasirašydamos Kioto protokolą industrinės valstybės įsipareigojo sumažinti į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Putų poliuretano gamintojai 2020 m. turėjo pereiti prie ekologiškų komponentų putų gamybos, šiuo metu tik keli Amerikos ir Kanados pramonės milžinai – Demilec, Icynene, Acela tai jau įgyvendino. Amerikoje putų poliuretano pramonė jau gyvuoja nuo 1957m., nuo 1980m. putų poliuretanas pradėtas naudoti ir gyvenamosios paskirties pastatų šiltinimui, bei izoliacijai, žinoma pasitaikė ir klaidų: žaliavos technologija buvo netobula, netinkamos įrangos naudojimas, žinių stoka. Amerikoje norint būti rangovu ir teikti apšiltinimo paslaugas neužtenka vien tik įsigyti įrangą ir pradėti dirbti. Reikia apmokymų, specialių kursų, atestacijos, kvalifikacijos kėlimo. Tokia pati kontrolė taikoma ir šiltinimo medžiagos gamintojams.

Deja Lietuvoje ir Europoje tokių reikalavimų nėra. Todėl rinkoje pasitaiko nesąžiningų paslaugos teikėjų kurie įsigiję „Made in China“ įrangos nepraėję apmokymų, neturėdami žinių, o įsigiję kuo pigiausių medžiagų ir nekontroliuojami teikia paslaugas, tokiu būdu iškraipo putų poliuretano medžiagų kokybės sampratą Lietuvoje, bei kaimyninėse šalyse.

Mes dirbame su patikima Amerikos PMC Global INC hidrauline įranga, kuri leidžia pasiekti maksimalų rezultatą. Naudojame kokybiškas ir laiko patikrintų gamintojų putas.