Vata

Šilumos laidumo koeficientas [Wm2K] yra 0,024-0,0398 (priklausomai nuo vatos tipo) – izoliacijos kokybė daugiausia priklauso nuo to, kaip atlikti darbai.

 

Akmens/ mineralinės vatos izoliacinės sistemos įrengimo darbai trunka nuo kelių iki dešimčių dienų – 2 asmenys gali įrengti apie 50 m2 izoliacinės sistemos per dieną, sunkiai prieinamose vietose sudėtingas tinkamas montavimas.

Kai izoliuojame palėpę su akmens/ mineraline vata, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas sistemos surinkimo būdui, kad būtų išvengta spragų, šiluminių tiltelių ir mechaninio vatos suspaudimo – nes tai sukelia šilumos nutekėjimą ir sumažina efektyvumą. Tokio tipo spragų atsiradimas glaudžiai susijęs su darbų atlikimo defektais, o ne su pačios medžiagos savybėmis.

 

 

Vata nemontuojama tiesiai prie paviršiaus, šiltinimo sistemos surinkimui reikia naudoti papildomus elementus ( Klijai, smeigės, profiliai, virvės, plėvelės).

 
Didžiausia grėsmė vatai kuri montuojama mansardose ar palėpėse yra drėgmė. Jeigu vata sugeria drėgmę, susmenga ir sumažėja medžiagos izoliacinės savybės, o svarbiausia jos prarandamos visam laikui t.y. neatsistato. Štai kodėl dažnai girdime apie situacijas, kai po kelerių metų vatos šiltinimo sistemos neatitinka savo funkcijos, tai matoma žiemos šildymo išlaidose/sąskaitose.
Koeficientas MIU nustatantis vandens garų difuzijos greitį vatai ir orui yra 1, t.y. kai vatos ir oro difuzija yra tokia pati.

Mineralinės vatos rišamoji medžiaga – formaldehidas.

POLIURETANO PUTOS

Šilumos laidumo koeficientas [W / m2K] yra 0,021 – 0,040 – apdailos kokybė taip pat priklauso nuo to, kaip atlikti šiltinimo darbai. Svarbu naudoti kokybišką/profesionalią įrangą, bei atsižvelgti į palankias oro sąlygas.

 
Greitas montavimas. Apie 300 m2 izoliuojamo ploto per dieną, purškimo metodas nepalieka apribojimų montavimui. Putų poliuretanas įpurškiamas net į sunkiai pasiekiamas vietas.

 
Purškimo metu poliuretano putos užpildo visus plyšius ir įtrūkimus, medžiaga sudaro vienalytį, besiūlį sluoksnį, kurio sandarumas yra 100% ( nėra terpės susidaryti šiluminiams tilteliams ), tai didžiausio efektyvumo izoliacija. Žiemą nėra šilumos nuostolių, vasara karštas oras dėl absoliutaus sandarumo nepatenka į patalpą, sumažėja vėsinimo poreikis, kaip šiltinimo su vata atveju, kai didėja pastato šaldymo ar vėsinimo išlaidos. Tyrimai rodo, kad šiluminių tiltelių dėka iš namų netenkame apie 40% šilumos.

 

Poliuretano putos prilimpa prie įvairių paviršių, šiltinimo darbams atlikti nereikia jokių papildomų elementų.

 

Žiemą dėl didelių temperatūros svyravimų, šiltas oras kyla į viršų todėl, kad nesusidarytų kondensatas šilumos izoliacijos sluoksnis turi būti stabilių nekintamų parametrų, pakankamo storio, besiūlis ir vientisas. Drėgmė praeinanti izoliacinį sluoksnį, blogina šilumos laidumo koeficientą. Atvirų porų poliuretano putų absorbcija apie 0,5 kg/ m2 (priklausomai nuo gamintojo), todėl izoliacinės savybės nekinta daugelį metų.
Dėl atviros porų, priklausomai nuo gamintojo, MIU yra nuo 2,7 iki 4,0.

Poliuretano putos nesukelia alergijos žmonėms ar gyvūnams. Poliuretanas yra chemiškai inertiška medžiaga, netoksiška ir bekvapė, todėl sėkmingai naudojama maisto pramonėje, gali tiesiogiai liestis su maistu.